Boksa vēsture pasaulē un Latvijā.

Bokss mūsdienās ir kļuvis ļoti populārs, turklāt, tas ir populārākais cīņas sporta veids. Tajā ne tikai tie apgrozītas milzīgas naudas summas, bet par to arī uzņemtas filmas un seriāli, bokseri ir pazīstami arī ar saviem labdarības projektiem un arī mūsu mazajā Latvijā tas ir atdzimis kā Fēnikss no pelniem pēc tam, kad Mairis Briedis pārliecinoši pierādīja, ka ir Latvijas boksa ringa saimnieks.

Maira kontā ir tikai uzvaras un tuvāka cīņa gaidāma 27. janvārī “Arēna Rīga” pret ukraini Oleksandru Usiku, kurš solās būt sīksts pretinieks, turklāt, Usiks ir kreilis, kas cīņas tehniku padara par nedaudz lielāku izaicinājumu. Mairis Briedis vs Oleksandrs Usiks cīņa ir viena no gaidītākajām, jau no brīža, kad par to tika izziņots plašākai sabiedrībai. Biļešu cena nu jau ir sasniegusi 100 eiro atzīmi par lētākajām.

Boksa pirmsākumi.

Bokss ir sporta veids, kura saknes ir meklējamas pat pirms mūsu ēras. Tajā laikā gan cīņa bija daudz nežēlīgāka, jo netika izmantoti cimdi, turklāt, atkarībā no valdnieka vēlmēm, tā varēja norisināties pat līdz mirklim, kad viens no dalībniekiem ir nosists. Starp citu, bokss ir viens no pirmajiem sporta veidiem, kas tika iekļauts Olimpisko spēļu pamatsastāvā. Pirmās ziņas par papildekipējuma izmantošanu boksā ir no 1743. gada. Mērķis bija kaut nedaudz samazināt sportistu traumatismu. 19. gadsimta beigās radās bokss, kādu to pazīstam mūsdienās. Daudzi bokseri – amatieri savu karjeru turpina profesionālajā boksā. Atšķirība amatieru bosam no profesionālā ir ne tikai tajā, ka amatieri cīņas laikā velk aizsargķiveres, bet arī cīņas mērķis ir savākt vairāk punktu. Profesionālajā boksā sportisti cīnās līdz nokautam.

Bokss Latvijā.

Latvijā ir vairākas boksa skolas, kurās var pieteikties jebkurš interesents. Jūrmala tiek saukta par mazo boksa dzimteni Latvijā un boksu uzskata par Jūrmalas tradicionālo sporta veidu. Latvijas Boksa Federācija pārrauga boksa nozari Latvijā. Ja vēlies nodarboties ar šo sporta veidu, nenāk par ļaunu izpētīt vai boksa skola, treneri un tiesneši ir LBF sastāvā.

Ja vēlies izbaudīt cīņu Briedis vs  Usiks , tad nepalaid garām 27. janvāri. Sporta totalizators padarīs cīņu vēl aizraujošāku, tāpēc nenokavē un veic likmes jau tagad!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *