Ārdurvis dzīvoklim vai privātmājai – kas atšķiras, kā arī piemeklēt vai kam tad vērst uzmanību?

Nemaz nav nozīmīgi vai, piemēram, tās būtu ārdurvis dzīvoklim vai privātmājām, tām būtu jāatbilst stingriem izturības nosacījumiem, jāsekmē pamatīgs drošības parametrs, un jācenšas novērst nesankcionētas iekļūšanas mēģinājumus. Pie tam kā ārdurvis dzīvoklim, gan mājoklim ir jābūt ar atbilstošām siltumizolācijas īpašībām, ergonomiskumu, ērtām lietošanā un vēl jāvar aizsargāt no ielas trokšņiem. Kā arī ārdurvis būtu tāda mājas daļa, kurai jābūt ārēji skaistai, jo tās tiešām ir katras ēkas seja. Ārdurvīm, kā tad dizaina daļai, izcili jāiekļaujas apkārtējā interjerā un jābūt saskanīgam ar ēkas kopējo stilu.

Lasīt vairāk –https://www.mammamuntetiem.lv/articles/50080/sledzenes-nomaina-metala-durvim/

Ārdurvis – kādi tieši veidi vispār ir?

Paliksim pie trim galvenajiem veidiem: koksnes, PVC, metāla. Jebkurš no tiem atbilst to funkcijām. Kādus tad uzdevumus ārdurvis dzīvoklim var īstenot: aizsardzība pret iebrucējiem, siltumizolācija un trokšņu absorbācija, iekšējā un ārējā apdare.
Plastmasas ārdurvis visbiežāk tiek uzliktas komerciālās vietās vai kā otrās ārdurvis privātmājām. Veikalos, aptiekās, tirdzniecības centros plastmasas ārdurvis veic tikai “aizvēršanas un atvēršanas” lomu. Pvc ārdurvis jau ir vieglas, tādēļ tās ir ērti vērt vaļā arī bērniem un veciem cilvēkiem. Vēl viens plus ir tas, ka tādas ārdurvis ir diezgan lētas.
Kādreiz dzīvokļos tika uzstādītas dažādas koka ārdurvis. Mūsdienās no koksnes galvenokārt būtu ārdurvis mājām. Tās var būt lētas durvis no priedes, kas tieši nevarēs tikt galā ar vides ietekmi vai ielaušanās centieniem. Vēl viena iespēja eksistē durvis, kas izgatavotas no izturīgākiem ozola vai alkšņa masīviem. Taču pat šīs versijas nevarēs pielīdzināt ar to, kā pret ielaušanos cīnās metāla durvis.
Dzelzs durvis mājai vai arī dzīvoklim mūsdienās ir populārākais veids. Šis jau ir saistīts ar faktu, ka tieši tās pilda pilnīgi visas darbības: siltuma izolāciju, trokšu absorbāciju, drošību, estētisko izskatu. Tanī pašā brīdī ir kā arī lētās, gan premium klases ārdurvis ikvienai gaumei un budžetam. Metāla ārdurvis iespējams piemeklēt arī ar dažādu stilu – sākot no klasiskā dabīgā koka līdz pat minimālismam vai high-tech. Dzelzs būs izturīgs materiāls, kur atrodot izcilas metāla durvju slēdzenes, tās var droši pasargāt māju tieši no ielaušanās.

Uz ko ir jāraugās, kad tiek izvēlētas ārdurvis privātmājām vai dzīvoklim?

Mūsdienu būvmateriālu un būvniecības pakalpojumu noieta tirgus tad ir nepārprotami pārsātināts ar piedāvājumu, kāda tipa var būt ārdurvis dzīvoklim vai privātmājām. Tajā pat laikā varētu pamanīt visplašāko cenu diapazonu, dažādus materiālus, ļoti dažnedažādas durvju slēdzenes kā arī stili. Izlemt, kāda tipa durvis dzīvoklim jau ir piemērotākās, nemaz nav vienkārši. Galu galā, iegādājoties, jāskatās:

  • drošība;
  • skaņas un siltuma izolācijas īpašības;
  • ārējais dizains;
  • izturība;
  • pieejama cenu aprēķināšana.

Ārdurvīm vajadzētu būt viegli izmantojamām, vienkārši aizveramām un vēl atveramām, un jācenšās novērst spontāna atvēršanās, kad slēdzene ir atvērta. Pievēršoties konstrukcijas elementiem, tad īpaša uzmanība jāpievērš durvju vērtnēm, kopējam konstrukcijām, eņģēm, iebūvētai actiņai, un arī svarīgas būs slēdzenes metāla durvīm vai pavisam cita veida durvīm.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *