Kādas grīdas likt savā mājā?

Tad, kad iet remonts, mēs visi neizbēgami nonākam līdz jautājumam, kādi grīdas segumi ir labākā izvēlēšanās. Salīdzinam visus veidus, meklējam labāko līdz atrodam to īsto. Šodienas grīdas segumi patiešām ir ļoti daudzveidīga veida. Atlase būs atkarīga no vispārējā dizaina risinājuma, no uzstādīšanas variantiem kā arī istabas funkcionālajām īpašībām.

Daudzi segumu tipi kā arī to izvēles kritēriji

Grīdas segumi ir lielā dažādībā, bet visbiežāk segumu izvēle jau ir starp fližu grīdu, parketa dēli un laminata grīdlīstēm. Saistībā ar flīzem viss ir saprotams, bet kā var izprast, kas tad jau ir labākais variants – parkets vai lamināts? Jo var likties, ka šie abi materiāli ir tik līdzīgi. Lamināts izceļas ar vairākām priekšrocībām, kā galvenās ir pieejamā lamināta cena kā arī uzstādīšana. Ikvienam ir saprotams, ka ne vien lamināta ieklāšana, bet arī izjaukšana ir vienkārša un to var izdarīt pašrocīgi. Šie grīdas dēļi neizdeg saulē un to virsma jau ir nealerģiska, antistatistiska un pie tam neietekmē veselību. Tagad ražotais lamināts var izcelties ar ekoloģiskiem materiāliem un izgatavošanā ir taupīti dabas resursi. Kā galvenais lamināta grīdlīstes mīnus jau būs tas moments, kad to nemaz nav iespēja atjaunot. Jebkuram no mums ir skaidrs, ka pats lamināts izberžas laikam ejot, kā rezultātā tas ir jāmaina. Visizturīgākais lamināts pēc klases ir 33, kas kalpo pat līdz 20 gadiem, bet tagad visbiežāk tiks uzstādīts trīsdesmit otrās klases lamināts.

Parkets jau var izcelties ar daudzām labām īpašībām – karstumizturība, skaņas izolācija, droša izmantošana, izturība un higiēniskums. Parketa grīdas dēļi jau ir izgatavoti no īsta koka, kas tieši padara tā cenu tik augstu, no šī arī radās stereotips, ka parketa cena ir pārāk augsta, lai to pirktu. Taču pastāv arī demokrātiskāks variants – trīsslāņu parkets. Pamatā ir trīs parketa tipi – visdārgakais masīvais parkets, aiz tā iet divslāņu un trīsslāņu parkets. Bez tā būs jāpievērš uzmanība tādam apstāklim, vai, piemēram, parkets ir nevainojamas formas. Lai pārbaudītu grīdlīstes ģeometriju, tā būs jāsaliek kopā. Labi apdares materiāli būs bez spraugām. Parasti, ja ir meklēts parkets, tiek izmantots mitruma mērītājs, kur parketa mitruma koeficientam jābūt 9% robežās.

Brīdī, kad tiek izvēlēts atbilstošākais parketa centrs, vispirms apskatiet atsauksmes un tikai tad komunicējiet ar pārdevējiem. Diezgan bieži tur tiek pārdots arī lamināts, taču vērsiet īpašu vērību, ka parasti tas laminats akcija kuram ir atbilst 32 klasei. Izziniet visas nianses par likšanas tehnoloģiju, taču attiecībā uz parketu, uzticiet to lietu profesionālim.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *