Kas ir ģeodēzija?

Ģeodēzija jau ir zinātne par tādu lietu kā zemes mērīšana. Ģeodēzisko un topogrāfisko pētījumu laikā iegūtos datus lieto, priekš tam, lai uztaisīt precīzas kartes un plānus, kad tiek projektēti rūpnieciskie vai cita veida objekti. Protams, topogrāfija vai arī mērniecība ļauj sataisīt navigācijas sistēmas un pateicoties tam var precīzi izmērīt attālumu starp ēkām, noteikt, kur tieši iet administratīvās robežas starp reģioniem, valsts robežas starp valstīm. Tads speciālists, kurš tad īsteno šo darbu, ir tieši mērnieks. Tā uzdevumos tiek iekļauts topogrāfiskais plāns un ģeodēzija, un šodien Latvijas mērnieks ir diezgan populāra profesija.

Svarīgakās sfēras plašajā ģeodēzijā

Nav noliedzams, ka, ka ģeodēzija jau ir salīdzinoši liels termins, bet dažādiem uzdevumiem ir izcelti konkrēti virzieni, mēģinot īstenot plānoto. Ir izcelta augstākā ģeodēzija, kur tad mērnieks realizē mērījumus visas zemes apmēros, nākamā būs zemā jeb topogrāfija, kas ir mērniecība, priekš tam, lai apzīmēt tuvu punktu savstarpējo attālumu un lielumu. Bez šaubām ir vēl kartogrāfija un ari inženierģeodēzija, kur kartogrāfija palīdz veidot kartes, bet otro sfēru pielieto inženierijā, būvniecības procesos un tamlīdzīgi. Latvijas teritorijā pastāv zemes kadastrs, kur, pēc tam kā tikai veikta kadastrālā uzmērīšana, tiek apvienota informācija par zemes īpašumiem un apmēriem, kā arī pastāv meliorācijas kadastrs, kur ir dati par ūdensnotekām, aizsargdambjiem, valsts līmeņa drenāžas sistēmām.

Mērniecība Latvijā, kurā vietā griezties?

Nepieciešams veikt celtniecības darbus, tāpēc būs nepieciešami skaidri plānojumi un gatavi zemes ierīcības projekti? Jums jāsameklē tāda tipa Latvijas mērnieks, kurš nodrošina pilna spektra kvalificētu palīdzību un ir atbilstoši kvalificēts, tā kā mērniecība ir tieša zinātne, kas pieprasa lielu uzmanību. Varbūt ir vajadzīgs jauns zemes robežu plāns, ko pieprasa zemes kadastrs, tad arī vajadzīgs mērnieks. 3d skenēšana un lāzerskenēšana ļauj pat skenēt objektus, ko ir jārestaurē. Tad, kad klients atnāk pie secinājuma, kad tam ir vajadzīga topogrāfija cena tai nebūs īpaši maza, jo mērnieks veic lielu daudzumu profesionālu darbību. Taču ieteicams salīdzināt dažus mērītājus, lai atrastu labāko variantu. Un protams, ka lielisks Latvijas mērnieks ir profesionāls ar daudzu gadu pieredzi.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *