Kolagēna lietošana pēc to tipiem

Uztura bagātinātājs – kolagēns pēc to īpašībām ir viens no izplatītākājiem un unikālākajiem olbaltumiem. Tas tomēr ir savdabīgu “līme”, kura satur Jūsu organismu kopā, nostiprinot muskuļus kā arī saistaudus. Neaizvietojama saišu, locītavu, kā arī kaulu sastāvdaļa, kas nodrošina darbību, un tad novērš šo organisma daļu sabrukšanu.

Kopā ar pašu elastīnu, kurš sastopams arī saistaudos, pats kolagēns padara audus elastīgus. Tas nosaka vissvarīgāko lomu, kuras dēļ šis olbaltums var tikt ietverts vairākās procedūrās, priekš tam, lai saglabātu ādas jaunību, elastību kā arī skaistumu. Līdz ar vecumu samazinās kolagēna daudzums organismā. Jo vairāk nobriedis kļūst cilvēks, jo mazāks šī kolagēna kvantums var būt ražots organismā. Tāpēc uztura bagātinātāji un īpaši kolagēna lietošana, kļūst par ikdienas daļu.

Izplatītākie kolagēna veidi cilvēka ķermenī, saskaņā ar zinatnieku redzējumu, būs pirmais, otrais, trešais, ceturtais, piektais un desmitais. I tips būs atrodams 90% audos. Tas sastopams dermā un tiek uzskatīts konkrēti par pamata kaulu organiskā sastāva sastāvdaļu. 1. veida dabiskais kolagēns palīdz veidot cīpslas, muskuļu un skeleta sistēmas saites un arī iekšējos orgānus. II tips – šķiedrains. Atrasts skrimšļa audos, locītavās, acu apvalkā. III tips atrodas muskuļu un vēl asinsvados. Ceturta tipa olbaltums rada šūnu membrānas, kuras atbalsta audu šūnas, V tips atrodas uz šūnu, matu kā arī placentas virsmas, bet desmitais tips nodrošina kaulu atjaunošanos, augšanu, locītavu attīstību ka arī pārveidošanu. Tie uztura bagātinātāji satur visbiežāk dzīvnieku vides un arī jūras iemītnieku kolagēnu. Liellopu kolagens parasti atrodams II un II tipā. Viennozīmīgi šis ir un būs bagāts ar glicīnu un arī prolīnu, turklāt šis kolagēns muskuļiem jau ir labākais risinājums. Zivju kolagēns (1., 2., 3. tips) vienkārši absorbējas un veicina gremošanu. Tas jau ir visefektīvākais olbaltums, kas veicina atbalstu ķermeņa iekšējiem orgāniem, asins vadiem, kauliem, locītavām kā arī dermai. Tāpēc, kad tiks izvēlēts kolagēns ādai, matiem vai arī kolagēns locītavām, šajā gadījumā tas būs no jūras produktiem.

Uztura bagātinātāji un arī pats kolagēns – ražotāja un vēl sastāvdaļu izlase

Šodienas dzīvē visu var iegādāties tiešsaistē, arīdzen uztura bagātinātāji ir milzīgā dažādībā. Kā var ieraudzīt īsto kā arī cik tad daudz lietot, kad pasūtat onlainā. Nav būtiski, vai Jums nepieciešams kolagēns matiem, nagiem vai pat kolagēns locītavām, būtiski tomēr ir saprast, kāds būtu mērķis. Profilaktiskos mērķos kolagēna lietošana būs pietiekama ar 5 g, taču vecuma pazīmju novēršanai vai arī locītavu bojājumu gadījumā, droši var lietot desmit gramus dienā. Organisma katras dienas vajadzība jau ir otrā tipa kolagēns četrdesmit mg. Vidējs kurss ilgst 3 mēnešus. Pat, kad nepieciešams kolagēns ādai, būtiska tomēr ir komponentu molekulmasa. Vērsiet īpašu uzmanību uz vitamīniem. Kolagēna sintēze nav iespējama bez mikroelementiem un vitamīniem, tāpēc jau ir vēlams, tomēr, lai tie uztura bagātinātāji saturētu visas vajadzīgās vielas, sevišķi C-vit. Kad pienak brīdis, ka nepieciešams dabiskais kolagēns, pirkt to iespējams gan online vidē, gan arī aptiekā uz vietas. Taču protams onlainā ir vieglāk, bet visu laiku mēģiniet noskaidrot ko vairāk konkrēti par pārdevēju arī gadījumā, ja nepieciešams vēl tikai kolagēns, atsauksmes nevar aizmirst, būs cītīgi viņas jāapskatās.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *