Kolagēns – tvirtākai ādai

Ja Jūs esat pareizas ēšanas noteikumu piekritējs, šajā gadījumā droši vien esat pamanījuši, cik tad uztura bagātinātāji paliek populāri, it īpaši pats kolagēns. Kas īsti tad ir kolagēns?

Viennozīmīgi tas būtu izplatītākais olbaltums mūsu organismā, kurš veicina ādas, kaulu, locītavu, nagu kā arī gļotādu audu elastību. Viennozīmīgi tas jau ir saistaudu pamats un vēl veido 1/3 cilvēka ķermeņa olbaltumvielu un apmēram 80% no ādas. Daudzu faktoru rezultātā, piemēram, pienākošais vecums un augsta fiziska aktivitāte varētu šīdināt dabisko kolagēnu. Turklāt dabikā kolagēna trūkums, kas tad būtu zarnu daļa, tiešām var radīt gremošanas problēmas. Tādēļ visbiežāk visus piesaista kolagēna pulveris vai, piemēram, dzeramais kolagēns, mēģinot tādējādi uzturēt sev veselīgu organismu.

Kolagēna iedalījums pēc viņa nozīmes

Visizplatītākie kolagēna varianti mūsu ķermenī, saskaņā ar zinatnieku redzējumu, būs I, II, III, IV, V un X. I tips būs sastopams deviņdesmit procentos audos. Tieši tas sastopams ādā un ir nosaukts par pamata kaulu organiskā sastāva sastāvdaļu. 1. veida kolagēns ļauj veidot cīpslas, muskuļu un skeleta sistēmas saites un iekšējos orgānus. 2. tips ir šķiedraudu kolagēns. Atrasts locītavās, acu apvalkā. 3. tips atrodas zarnu, muskuļu un arī asinsvados. IV tipa kolagēns veido šūnu membrānas, kuras balsta audu šūnu struktūru, piektais tips ir uz šūnu, matu un placentas virsmas, taču desmitais tips veicina kaulu veidošanos, augšanu, locītavu attīstību un pārveidošanu. Dažādi uztura bagātinātāji parasti iekļauj dzīvnieku un vēl jūras produktu kolagēnu. Liellopu kolagens parasti atrodams II un II tipā. Viennozīmīgi šis ir bagāts ar glicīnu un arī prolīnu, un minētais kolagēns kauliem jau ir labākais variants. Zivju kolagēns (1., 2., 3. tips) viegli uzsūcas un nodrošina gremošanu. Tas jau ir efektīvākais olbaltums, kas nodrošina atbalstu ķermeņa iekšējiem orgāniem, asins vadiem, kauliem, locītavām kā arī dermai. Līdz ar to, kad tiks meklēts kolagēns matiem, nagiem vai kolagēns kauliem, tad tas ir izgatavoti no jūras veltēm.

Kolagēns – kā izvēlēties pārdevēju vai izvēlēties labāko pulveri?

Šodienas dzīvē jebko var nopirkt onlainā, un dažādi uztura bagātinātāji atrodami lielā variācijā. Kādā veidā var sameklēt to īsto vai cik daudz lietot, kad pasūtat onlainā. Nav būtiski, vai jau ir nepieciešams kolagēns matiem, skrimšļiem vai arī kolagēns kauliem, nozīmīgi jau ir saprast, kāds tieši ir vēlamais rezultāts. Profilaksei kolagēna lietošana būs pietiekama arī ar pieciem g, bet, piemēram, ādas novecošanās vai varbūt locītavu bojājumu gadījumā, var lietot 10 gramus ikdienu. Organisma ikdienas vajadzība jau ir 2. tipa olbaltums četrdesmit mg. Vidēji kurss ilgst trīs mēnešus. Pat, kad nepieciešams kolagēns matiem, būtiska būtu molekulmasa kompanentiem. Pievērsiet uzmanību uz vitamīniem sastāvā. Kolagēna uzsūkšanās nebūs realizējama bez dažādiem mikroelementiem un arī bez vitamīniem, tādēļ jau ir vajadzīgs, tomēr, lai tie uztura bagātinātāji iekļautu sevī visas vajadzīgās vielas, it īpaši C-vit. Kad pienak brīdis, ka nepieciešams uztura bagātinātājs – kolagēns, pirkt var to gan online vidē, gan arī aptiekā. Kaut gan nenoliedzami onlainā tomēr ir vienkāršāk, taču uzmanīgi mēģiniet uzzināt vairāk konkrēti par firmu un pat, kad nepieciešams vēl tikai uztura bagātinātājs – kolagēns, atsauksmes nedrīkst neievērot un cītīgi tās jāapskatās.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *