Labdarība bērniem un daudzām citām jomām

Tagad katrs ir informēts tieši par palīdzības sniegšanas iespējām. Statistiski gandrīz katrs pašmāju iedzīvotājs ir veicis ziedojumus, metot naudas atlikumu pie kasēs izvietotajām ziedojumu kastītēm, skaitot tieši uz ziedojumu vākšanas kontu un nosūtot maksas īsziņu. Īpaši dāsni uzsākts ziedot Ukrainas atbalstam, lai sniegt atbalstu Krievijas izraisītā kārā cietušajiem cilvēkiem. Patlaban ziedot ir vienkārši, kā arī jau var izvēlēties, kam tieši vēlaties palīdzēt.

Visbiežāk dažnedažāda tipa atbalsts var tikt realizēts caur dažādu labdarības fondu vai organizāciju strādāšanu. Visiem šāda palīdzības sniegšanas opcija jau ir skaidra un saprotama. Veicot ziedojumus caur pārbaudītu sabiedrisku organizāciju, jau ir saprotams, ka tiešām atbalsts noteikti nonāks pie tā, kam tas nepieciešams. Kā tad tiek īstenota veikto ziedojumu novirzīšana vai kam tad būs palīdzēts, noskaidrot to varēs tālāk rakstā.

Kāda veida palīdzības programmas ir īstenotas?

Kā bija pieminēts, mūsu valstī ziedošana notiek ļoti dažādos variantos un virzienos. Ziedo cilvēki arī ar savu darbu, piemēram, kad nepieciešami pedagogi nometnē īpašiem bērniem vai meklējot dāvanas tiem. Tāds process būs saukts tieši par labprātīgo darbu, jo apmaksa par to netiek saņemta. Ļoti liels skaits var tikt sakrāts, izmantojot krājkasītes veikalos, tagad tādējādi arī vāc palīdzu Ukrainas valstij. Labāk ziedot, izmantojot lielās organizācijas, piemēram, ziedot.lv. Tās iestādes mājas lapā būs ļoti daudz variantu kam tieši palīdzēt – ziedošana sirmgalvjiem, atbalsts bērniem, ārkārtas situācijās un cita veida varianti. Katrs labdarības fonds Latvijā realizē kādu projektu, pēc tam par tā rezultātiem iespējams iiepazīties fondu publiskajās lapās. Bez fondiem, pastāv dažādu turīgo cilvēku izveidotie fondi, piemēram, P.Avena fonds. Šeit netiek savākti ziedojumi, bet P.Avena kungs ar šo fondu par savu naudu īsteno dažāda veida palīdzības pasākumus, kuros tiek ietverts atbalsts zinātnei, medicīnai un kultūrai, piemēram, katru gadu īstenotais Rīga Jūrmala festivāls.

Uzticams fonds labdarībai pie mums

Ikviens no mums zina, kā mūsu valsts cilvēki ziedoja Ukrainas cilvēkiem, atbalstot tos kara darbības periodā. Taču kā tad strādā pašmāju ziedojumu organizācijas? Bez vērienīgiem projektiem, kā “Eņģeli pār Latviju”, Latvijā ir ļoti dažādas ziedošanas iestādes, kur visi jau var  ziedot un no kā ziedošana tiešām tiks virzīta palīdzības lūdzējiem. Bet pirms novirzīt ziedojumus, vienmēr vajadzētu pārliecināties, ka atbilstošā iestāde vai labdarības fonds tiešām realizē palīdzības sniegšanu. Parasti labdarības fonds Latvijā jau ir tā organizācija, kas ziedo naudu ne no saziedotiem līdzekļiem, bet tieši no tā dibinātāju ieguldījumiem. Piemēram, Pētera Avena fonds, no kā līdzekļiem ir sniegts atbalsts medicīnai, bērniem un, protams, kultūrai. Tad šī fonda dibinātājs Pjotrs Avens kopā ar M.Fridmani ir saziedojuši Ukrainai 150 milj. EUR un vēl apņemas palielināt Alfa Bank Ukraina pamatkapitālu tieši par vienu miljardu dolāru. Kā redzams iespējas ziedot jau ir daudzas un dažnedažādas, ir vienīgi jāpārbauda, vai ziedojumu vākšanas organizācija ir uzticama un vēl zināma.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *