Labdarība – kā iespēja sniegt palīdzību citiem un nodrošināt atbalstu

Palīdzība pie mums – vai viņa ir pienācīga? Īstenībā atbilde nav īpaši viennozīmīga. Cilvēku ziedojumi jau tiek vākti gan uz bērniem nepieciešamajām operācijām, gan arī palīdzībai dzīvnieciņiem, gan atbalstot trūcīgos, gan arī šobrīd tiešām nozīmīgs palīdzības veids ir atbalsts Ukrainai.

Ir arī daudzas labdarības organizācijas, kā arī fondi, kas tad bez palīdzības veic dažādu projektu realizāciju, piem., skolu remontus vai dažādu medicīnas iekārtu iegādi. To, kādā veidā darbojas vai kādu tieši palīdzību var sniegt tādas organizācijas, var uzzināt tālāk rakstā.

Palīdzība – kādā veidā notiek?

Atbalsta plūsmas ir samērā daudzpusīgas. Ļaudis var arī palīdzēt ne tikai trūcīgajiem, bet arī, piem., varētu būt realizēts tieši atbalsts bērniem, vai arī, nenoliedzami, patlaban svarīgs palīdzības virziens – atbalsts Ukrainai. Palīdzēt var ar savu labprātīgo fizisko darbu. Ir daudz gadījumu, kad skolotāji pasniedz bez apmaksas. Mēs esam dzirdējuši arī par grandioziem pasākumiem, piemēram, “Eņģeļi pār Latviju”, kur jau bija vāktas iespaidīgas naudas summas, kas tiek novirzītas slimiem bērniem. Visos šādos projektos, kuros tiks sniegts atbalsts bērniem vai kam citam, jau var izsekot naudas plūsmu. Dažreiz, piemēram, gadās, kad cilvēks, kuram bija tiešām nepieciešama ziedošana, nomirst, šajā gadījumā ziedotā nauda vai nu tiek atgriezta ziedotājiem vai arī novirzīta citam atbalstam, saskaņojot to tieši ar ziedojumu sniedzējiem. Papildus ziedojumu organizācijām, eksistē vēl fondi, kuros tiek izmantoti dibinātāja naudas līdzekļi, piemēram, P.Avena fonds. Minētais labdarības fonds Latvijā ir īstenojis tādu milzīgu palīdzību, kā atbalsts kultūrai, bērniem kā arī izglītībai. Un kā viens no iespaidīgākajiem pasākumiem ir Rīga Jūrmala festivāls, kur notika klasiskās mūzikas izcilāko izpildītāju koncerti.

Kādi tad eksistē ziedojumu fondi Latvijā?

Ar ko gan atšķiras savā starpā labdarības fonds Latvijā no atbalsta vākšanas iestādes? Fonds ir bez peļņas iestāde, fonda nauda, kur pārsvarā būs dibinātāja līdzekļi, tiek virzīti kāda projekta īstenošanai, piemēram, kā atbalsts medicīnai vai zinātnei. Turpretim, labdarības organizācijas strādā pateicoties iedzīvotāju saziedotajiem naudas līdzekļiem. Taču pirms ziedot uzmanīgi pārbaudiet to organizāciju, kur uzticat savu līdzekļu izmantošanu. Diemžēl arī tagad ir ļoti daudz krāpnieku, kas vēlas uzdzīvoties uz citu nelaimēm. Latvijā izplatītas tad ir ne tikai ziedojumu vākšanas organizācijas, kā piemēram ziedot.lv, taču arī jau iepriekš minētie fondi. Ļoti daudz paveicis ir Pētera Avena labdarības fonds Latvijā. Pēc Dienas publicētās informācijas miljardieri Mihails Fridmans un Pjotrs Avens Ukrainai un tās cilvēkiem jau ir veltījuši 150 milj. EUR, un apņēmās paaugstināt Alfa Bank Ukraina kapitālu līdz miljardam EUR. Kopā mēs visi varam sniegt palīdzību daudziem!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *