Smiltsērkšķu pielietojums

Smiltsērkšķis jeb zelta koks – apbrīnojamais krūms sasniedz līdz pat četru metru garumu, tā zari ērkšķaini un lapas garenas. Taču pašas smiltsērkšķu ogas ir krājums ar vitamīniem. Nav noslēpums, ka smiltsērkšķi ieņem ievērojamu nozīmi veselības stiprināšanā. Smiltsērkšķu eļļa un citi produkti tiek pielietoti profilaktiskajos pasākumos, lai nesaslimt. Eļļa atrodas medicīnisko līdzekļu sarakstā, bez tam ir vairākas smiltsērkšķu izmantošanas receptes, lai uzlabotu redzi, vai padarīt grumbas mazāk saredzamas. Smiltsērkšķi un tā produkti ir plaši pazīstama pasaulē un medicīnā.

Uzzināt vairāk – https://amberfarm.lv/produkcija/smiltserksku-ogas

Smiltsērkšķu augļu izmantošana

Smiltsērkšķu augļi satur lielu devu C vitamīna, A vitamīna, B grupas vitamīnus, kā arī folskābi un tokoferolu, ko īpaši iesaka gaidot bērniņu. Tai skaitā smiltsērkšķi satur mikroelementus – silīciju, dzelzi, sēru, magniju un boru. Sagatavoti smiltsērkšķi ziemai ļauj nezaudēt visu iespējamo veselībai nozīmīgo sastāvdaļu sastāvu. Sasaldētas smiltsērkšķu ogas var uzglabāt ilgi, tās nepazaudēs savu dziedniecisko ietekmi. Sausos augus var iegādāties aptiekās, bet tos var kaltēt arī mājās. Šie augi jāiegādājas ražas vākšanas brīdī un tad visu gadu var apgādāt sevi ar dabiskiem vitamīniem.

Smiltsērkšķu lietošanas receptes

No svaigām smiltsērkšķu ogām gatavo sviestu, sulas un kompotus. Šīs ogas var kaltēt, sasaldēt un konservēt, pievienojot cukuru. Priekš daiļā dzimuma smiltsērkšķi sniedz ļoti lielu labumu. Piemēram, ginekoloģisko slimību ārstēšanā tiek izrakstīta smiltsērkšķu eļļa, svecītes vai zāles, kur pamatā ir šī auga ekstrakts. Kā arī smiltsērkšķu eļļu lieto arī kosmetoloģijā, kur cena ir atbilstoša. Vīriešiem nozīmē lietot uzturā smiltsērkšķus īpaši pēc četrdesmit gadiem, lai izbēgtu no problēmām dzimumdzīvē. Tos varat lietot jebkurā formā – svaigus vai žāvētus, sautēt smiltsērkšķi, lietot augļu dzērienus. Nenoliedzamas ir arī smiltsērkšķu labums priekš grūtniecēm. Smiltsērkšķis uzlabo veselības stāvokli, cīnās ar baktērijām un vīrusiem. Tam ir augsts folijskābes saturs, kas ir būtiski mazuļa attīstībai. Palīdz paātrināt ādas atjaunošanos un pasargā grūtnieci no lieka tonusa, jo sastāvā ir tik vajadzīgais B6 vitamīns kopā ar Mg. Stabilizējiet hemoglobīna līmeni. Bez tam, ka smiltsērkšķis var būt lielisks zāļu aizstājējs, tam ir kontrindikācijas, kas nozīmē, ka grūtniecēm izrakstīt var vienīgi ārsts. Smiltsērkšķi izmanto arī mazuļu saaukstēšanās laikā. Taču katru reizi jāpārliecinās, ka ārstēšana nedarīs pāri, pārbaudot ārstnieciskā auga panesību.

Smiltsērkšķu ražotājs

Šodien jau ir diezgan liels skaits dažādu smiltsērkšķu audzētāju, kā arī ne mazāk ir to, kas ražo no tiem vairākus produktus. Tirgus ir pārpildīts ar smiltsērkšķu eļļu dažādību un savādāku cenu robežām. Bieži vien rodas jautājums, kā izvēlēties labāko. Nenoliedzami, šeit nedarbojas teiciens – jo mazāk, jo labāk. Tika vajag padomāt, cik liels daudzums smiltsērkšķu ogu nepieciešams tikai 1 l eļļas sagatavošanai – ap diviem simtiem kg. Tas ir iespaidīgi. Veicot izvēli, lai atrast savu smiltsērkšķu produktu ražotāju, ieteicams to papētīt un pārliecināties vai ir visas vajadzīgās atļaujas.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *