VAI VAR PIEVIENOTIES PILSĒTAS KANALIZĀCIJAI?

Lai nākotnei aiztaupītu liekus tēriņus un galvassāpes, par visu pievadkomunikāciju tehnisko stāvokli un kvalitāti ir jārūpējas regulāri, pat pirms mājas celšanas. Piemēram, ņemot vērā to, ka kanalizācija un ūdensvads tiek ierakti zemē, to labošanas darbi, vajadzības gadījumā, ir sarežģīti un laikietilpīgi.

Ja tiek pievērtas acis uz kādiem defektiem vai nepilnībām, tad tas nozīmē pavisam drīzu labošana darbu veikšanu. Kanalizācija ir viena no svarīgākajām komunikācijām, jo rūpējas ne tikai par antisanitāru apstākļu novēršanu mājoklī, bet arī par vides nepiesārņošanu. Ikdienā, mājsaimniecībā, dažādu darbību rezultātā tiek patērēts ļoti daudz ūdens, kas ir jānovada dabai draudzīgā veidā, neradot antisanitārus apstākļus un neveidojot nepatīkamas situācijas, kad kanalizācija regulāri aizdambējas gan virtuvē, gan vannas istabā.

Vairāk lasi – http://www.bio-kanalizacijas.lv/

Septiķi vai biokanalizācija ir alternatīva situācijās, kad pilsēta skomunikāciju sistēma ir pārāk tālu, vai pieslēgšanās izmaksas ir pārāk augstas. Pilsētās dzīvojošajiem iespējas noteikti būs plašākas, jo ir jau attīstīts komunikāciju tīkls, taču lauku rajonos ar to ir mazliet sarežģītāk.

SEPTIĶIS VAI BIOLOĢISKĀ ATTĪRĪŠANAS IEKĀRTA?
Bio kanalizācijas gala produkts ir tehniskais ūdens, kas ir attīrīts un to var droši izmantot otrreiz, piemēram, dārza laistīšanā vai kādam citam mērķim. Bioloģiskā attīrīšanas iekārta ir parocīga ne tikai tādēļ, ka veic notekūdeņu pārstrādi, bet arī tādēļ, bioloģisko attīrīšanas iekārtu apkope neprasa lielus ieguldījumus un jāveic tikai dažas reizes gadā. Pirms savā īpašumā izlemjat par labu septiķu ierakšanai zemē, ir jāsaprot vai to ļauj pašvaldības saistošie noteikumi un kādas opcijas tiek piedāvātas. Vislabākā opcija ir pieslēgšanās pilsētas centralizētajai kanalizācijas sistēmai, taču, ja šāda iespēja nav parocīga vai finansiāli iespējama, jāapsver citi varianti. Lauku rajonos ar to ir sarežģītāk un jālemj par septiķa vai bio kanalizācijas izveidi savā īpašumā.

KAS REGULĒ SEPTIĶU UN BIO KANALIZĀCIJAS IZVEŠANU?
Ja jūsu apdzīvotaā vietā ir zems gruntsūdeņu līenis, tad septiķa ierakšanai zemē nav nekādu šķēršļu. Vietās ar augstu gruntsūdeņu līmeni labākais risinājums būs bioloģiskās attīrīšanas iekārtas. Daudzi vēlas zināt, kāda ir atšķirība. Kanalizācijas sistēmas izveide ir viens no svarīgākajiem būvdarbu posmiem un jāizbūvē viena no pirmajām. Tātad – septiķiem, visbiežāk, ir divi rezervuāri, kurā notiek filtrācijas process. Pirmajā rezervuārā nonāk ikdienas sadzīves notekūdeņi ar visu saturu, kas tālāk notek otrajā tvertnē. Tādēļ septiķis ir jātīra pašvaldības noteikumos noteiktajā kārtībā, kas parasti ir ne retāk kā vismaz reizi gadā. Ideāls variants vasarnīcām, mājām ar mazu iedzīvotāju skaitu. Septiķis jātīra ne ne retāk kā reizi gadā, jo septiķa saturs ir kaitīgs apkārtējai videi. Tur pretī bioloģiskajās attīrīšanas iekārtās mājo baktērijas, kas pārtiek no notekūdeņos atrastajām organiskajām vielām, attīrot ūdeni un tādēļ tas ir izmantojams atkārtoti.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *