Kas kopīgs “Keno” izlozei ar putniem?            

Izlozi “Keno” daudzi zina kā skaitļu loteriju, ko dažādās variācijās pazīst un spēlē visā plašajā pasaulē. Vārdam “Keno” ir franču un latīņu valodas saknes, jo franču valodā tā nozīme ir “pieci laimīgie cipari”, kamēr latīņu valodā nozīme ir “katri pieci”. Tomēr spēles nosaukums nav tik vecs kā pati spēle, jo tās saknes meklējamas Ķīnā, kur “Keno” izlozi pazina ar nosaukumu “Pakapoo”, kas tulkojumā nozīmēja – baltās dūjas biļete.

Pirmās dokumentētās liecības 1847. gadā par šo skaitļu loteriju Ķīnā liecina, ka loterijas rezultāti no lielajām pilsētām uz piepilsētu un ciematiem tika izstūtīti ar pasta baložu palīdzību, no kā arī cēlies šis nosaukums. Ķīniešu leģendas gan vēsta par daudz senāku šīs spēles vēsturi – reiz tieši šī spēle esot izglābusi kādu ciematu no kara, un Lielais Ķīnas mūris arī lielā mērā esot tapis, pateicoties loterijā iegūtajiem līdzekļiem. Lai gan nav pierādījumu, kas apstiprinātu šīs leģendas, nav arī nekādu iemeslu, lai tām neticētu. Jau vēlāk, kad šī spēle kļuva populāra arī Amerikas Savienotajās Valstīs, tā ieguva mums jau pazīstamāko nosaukumu – “Keno” izloze.

Latvijā izlozi “Keno” organizē valstij piederošā akciju sabiedrība “Latvijas Loto”. Trīs reizes dienā tiek organizēta skaitļu izloze, kas drīz pēc tam (apmēram 15 minūšu laikā) tiek publicēta oficiālajā “Latvijas Loto” mājaslapā, kā arī pēcāk parādās televīzijas ziņu pārraidēs. Ja ir vēlme vērot izlozi klātienē, tad jādodas uz Meistaru ielu 19 Vecrīgā, taču mūsdienās, protams, tiek nodrošīnāta arī “Keno” izlozes interneta tiešraide.

“Keno” izlozi iespējams spēlēt trīs veidos – saņemot kuponu kādā no tirdzniecības vietām, aizpildot virtuālu kuponu internetā vai arī spēlējot “Keno” sistēmu, ko iespējams spēlēt gan ar reālo kuponu, gan virtuāli.

“Latvijas Loto” mājaslapā ievietotā informācija vēsta, ka Latvijā “Keno” izlozē iespējams laimēt naudas summu no 20 eiro centiem līdz 600 000 eiro. Vienā izlozē maksimālā laimestu summa ir 625 000 eiro. Arī medijos ik pa brīdim varam lasīt iedvesmojošus rakstus par veiksminiekiem – piemēram, kāds rīdzinieks 2017. gadā “Keno” izlozē laimējis deviņus tūkstošus eiro, jo uzminējis visus astoņus skaitļus, par loteriju samaksājot vien trīs eiro.

Interesanti, ka internetā pieejama arī “Keno” izlozēto skaitļu statistika, kur katru dienu iespējams apskatīties, kuri skaitļi ir izlozēti visbiežāk. Vai tas kādā veidā var palīdzēt jums uzvarēt “Keno” izlozē? Teorētiski nevar, taču nav nekāds noslēpums, ka ticībai ir liels spēks, un “Keno” izloze ļauj to pārbaudīt!

Uzzini vairāk arī par citām spēlēm online- https://www.optibet.lv/lv/kazino/

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *