Izvēlamies metāla durvis dzīvoklim vai privātmājām

Tad, kad tiek meklētas ārdurvis privātmājām vai dzīvoklim, to izvēlēšanās pircējam pārtop par īstām galvassāpēm – noieta tirgus jau ir pārpildīts ar produkciju, kur ir ņemtas vērā daudzas vajadzības: cenas lielums, vizuālais izskats, uzticamība, skaņas un siltumizolācija. Kā var, mēģinot atrast ārdurvis, sabalansēt klienta vajadzībās tādā veidā, lai ārdurvis dzīvoklim vai mājai būtu skaistas, pieejamas ģimenes budžetam, kā arī tanī pat laikā labi pasargātu māju no “nelūgtajiem viesiem” un vēl pēc iespējas būtu parocīgi lietojamas? To zina vien eksperti. Līdz ar to ir jāvēršas tieši pie uzņēmējiem, kas piedāvā metāla ārdurvis mājai, dzīvoklim, un pienācīgi jāizjautā. Bet konkrēti par iespējamajiem variantiem Jums ir iespēja iepazīties šeit.

Kādi tieši veidi eksistē durvīm?

Izskatīsim trīs galvenos tipus: koka, PVC, metāla jeb dzelzs. Jebkurš no tiem atbilst savām funkcijām. Kādus tad funkcijas ārdurvis privātmājām var īstenot: aizsardzība pret iebrucējiem, siltumizolācija un trokšņu absorbācija, iekšējā un ārējā apdare.
Pvc ārdurvis visbiežāk būs uzliktas komerciālās vietās vai kā 2. ārdurvis privātmājām. Dažādos veikalos, tirdzniecības centros plastmasas durvis veic tikai “aizvēršanas un atvēršanas” lomu. Plastmasas durvis ir vieglas, tādēļ viņas jau ir ērti vērt vaļā pat bērniem un veciem cilvēkiem. Vēl viens plus būs tas, ka tādas ārdurvis jau ir lētas.
Iepriekš dzīvokļos bija uzliktas koka ārdurvis. Tagad no koksnes pamatā būtu ārdurvis privātmājām. Tās varētu būt lētas priedes durvis, kuras netiks galā no vides izraisītajam sekām vai iebrukšanas centieniem. Kā vēl viens variants ir ārdurvis, kuras taisītas no izturīgākiem ozola vai alkšņa masīviem. Taču arī tās iespējas nevar pielīdzināt pret ielaušanās izturību ar metāla durvīm.
Dzelzs durvis privātmājai vai, piemēram, dzīvoklim, šodien būs populārākais variants. Arī metāla durvis 602. sērija dzīvokļos visvairāk var atrast. Šis ir saistīts ar tādu lietu, ka tieši viņas veic pilnīgi visas darbības: siltuma izolāciju, trokšņa izolāciju, izturību, estētisko izskatu. Tajā pašā brīdī pastāv kā arī lētās, gan arī premium klases ārdurvis katrai gaumei un budžetam. Metāla durvis varētu izvēlēties ar dažādu dizainu – sākot no klasiskā dabīgā koka līdz minimālismam kā arī Hi-Tech. Dzelzs jau ir spēcīgs izejmateriāls, kur atrodot izcilas slēdzenes metāla durvīm, tās var jau droši aizsargāt mitekli tieši no ielaušanās.

Durvis dzīvoklim vai privātmājai – izvēles kritēriji

Modernais būvmateriālu un būvniecības pakalpojumu tirgus jau ir neapšaubāmi pārpildīts tieši ar milzīgo piedāvājumu, kādas varētu būt ārdurvis dzīvoklim vai privātmājām. Tanī pašā brīdī varētu pamanīt visdažādāko cenu diapazonu, dažādus izejmateriālus, ļoti dažnedažādas durvju slēdzenes un vēl dizaini. Nolemt, kādas tieši durvis dzīvoklim būs labākās, nebūs viegli. Visbeidzot, iegādājoties, jāievēro:

  • drošība;
  • skaņas vai siltumizolācijas īpašības;
  • ārējais dizains;
  • izturība;
  • pieejama cenu aprēķināšana.

Durvīm vajadzētu būt vienkārši lietojamām, vienkārši aizveramām kā arī veramām vaļā, kā arī jānovērš spontāna atvēršanās, kad durvju slēdzene ir neaizslēgta. No konstrukcijas elementiem īpaša vērība jāpievērš durvju vērtnēm, kopējam konstrukcijām, eņģēm un iebūvētās actiņas ierīcēm, un būtiskas ir metāla durvju slēdzenes vai pavisam cita varianta ārdurvīm.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *