Mūsu laikmetā lēcas acīm tomēr ir tāda veida produkts, ar ko īsti nevar pārsteigt. Lēcas acīm tad ir palikušas tieši par katras dienas sastāvdaļu bez kā mēs nevaram apjaust mūsu dzīvi. Kā tieši parādījās lēcas? Vai spējat iedomāties, taču pats pirmais, kas pieskārās šai tēmai, ir slavenais mākslinieks Leonardo da Vinči un tas jau ir aprakstīts grāmatā Acu kods un datēts ar 1508.gadu. Pats Leonardo izgudroja mūsdienu lēcas darbošanās plānu. Taču teikt, ka tieši viņš būtu kontaktlēcas izgudrotājs nevar. Tieši viņa sekotāju izgudroja kontaktlēcas, kā piemēram, nemaz nevar aizmirst filosofu, fiziķi un matemātiķi Renē Dekartu. 1632.g. Dekarts uz acīm uzlika stikla trauku, kurš bija pilns ar ūdeni, jo tā Da Vinči aprakstīja topošās kontaktlēcas. Bet diemžēl nēsāt šīs kontaktlēcas acīm nemaz nebija realizējams.
Vēl pēc diviem simtiem gadu britu fiziķis un astronoms Dž.Heršels arī pievērsās pie kontaktlēcām. Tieši viņš bija tas, kurš savos rakstos aprakstīja, kā tad izskatās tās īstās un protams, arī korektās lēcas acīm.
Bet kurš tad izgatavoja pašas pirmās stikla lēcas? Vācu stikla pūtējs Mullers, tas notika 1888.gadā un atstāja nozīmīgu pēdu oftalmoloģijā. Tā pamata doma nemaz nebija sataisīt lēcas. Mullers vien mēģināja izlīdzēt draugam redzēt apkārtējo pasauli košās krāsās.
Un tagad, pateicoties visiem šiem zinātniekiem, mēs varam izmest apnicīgās brilles acīm un pasūtīt savas lēcas internetā un parastajā veikalā. Bez šaubām, jau var nēsāt brilles, bet pastāv situācijas, kad ērtāk būs konkrēti lēcas acīm. Kā tieši piemeklēt šo produktu?
Kontaktlēcu varianti kā arī kontaktlēcas interneta veikals – kādā veidā sameklēt un kā nopirkt?
Pats pirmais, kam tieši pievērst pastiprinātu uzmanību, kad tiek izvēlētas kontaktlēcas, ir tas, vai lēcas ir cietas vai mīkstas. Cietās kontaktlēcas ļoti pilnveidojās. Sākotnēji tās bija no stikla, vēlāk jau no organiska stikla, plastmasas un noklāja visu virsmu acij. Pats pēdējais attīstības posms bija tieši izgatavošana no īpaša materiāla – silikona akrilāta. Galvenās cieto kontaktlēcu atšķirība būs minimāls redzējuma kropļojums (šeit pats materiāls vislabāk saglabā to formu), izturība pret bojājumiem, mazāk nokļūst netīrumi uz tā, nepieciešamība mitrināt lēcas ir daudz mazāka, tā kā tās ir bez ūdens un neizžūst ilgi valkājot, labi kopjot, lietošanas laiks pārsniedz mīksto lēcu lietošanas termiņu. Savukārt mīkstās kontaktlēcas jau ir izgatavotas no speciāla materiāla, kas ir elastīgs – silikona hidrogēla vai hidrogēla. Pēc lēcu maiņas tās var iedalīt: vienas dienas lēcas (vienreizējas), nedēļas vai divu nedēļu kontaktlēcas, plānveida lēcas, kas jāmaina ik pēc viena līdz trīs mēnešiem un visbeidzot tradicionālās, kuras maina ik pēc 6 mēnešiem. Bez šaubām, lēcas cena būs atkarīga ne vienīgi no materiāla, bet arī no nēsāšanas termiņa. Pie tam ir vēl krāsainās kontaktlēcas – https://www.ziemellatvija.lv/reklamraksti/krasainas-lecas-kosam-personibam-145682, kas var pilnībā izmainīt Jūsu izskatu.
Kontaktlēcas internetā ir pieejamas lielā vairumā kā arī eksperti klientiem var nodrošināt pilnīgas atbildes lēcu izvēlē. Nav noliedzams, ka, svarīgi, lai lēcas cena nemaz nav īpaši zema, tā kā kvalitātei šeit būs būtiska nozīme un, protams, labāk piemeklēt pārbaudītu ražotāju.